top of page

Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācija pārtop par Lopkopības saimniecību asociāciju


Līdz ar stratēģisko mērķu paplašināšanu un vēsturiski izveidotā tēla modernizēšanu, Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācija pārtapusi par Lopkopības saimniecību asociāciju (LSA). Nosaukuma maiņa iezīmē jaunu posmu asociācijas darbā, organizācijai pārtopot par lopkopības saimniecību vienojošu un modernu asociāciju, kuras mērķis ir stiprināt un attīstīt Latvijas lopkopības nozari kā Latvijas, tā arī starptautiskā mērogā.


LSA valdes priekšsēdētājs Kaspars Melnis: “Mūsu mērķis ir aktīvi veidot Latvijas lopkopības nozares tēlu, viedokli un pozīciju nozares attīstībā. Līdzšinējais asociācijas nosaukums šo mērķi - laikam ejot - vairs neatspoguļoja. Lielākā daļa mūsu biedru ir lopkopības saimniecības, bet tas neizslēdz apstākli, ka mūsu biedru rindās var būt arī citu nozaru saimniecības, piemēram - graudkopības, jo galu galā tās ir pakārtotas un saistītas - bez kvalitatīvas lopbarības nespēsim izaudzēt veselīgu un kvalitātīvu ganāmpulku, kas tālāk spētu dot kvalitātīvu produktu. Tāpēc aicinām ražojošās saimniecības apvienoties, jo kopā mēs esam spēks, kas var stiprināt Latvijas lauksaimniecību, tajā skaitā lopkopību.


Kaspars Melnis norāda, ka līdz ar notiekošo kā vietējā tā starptautiskajos tirgos, turklāt arī krīzi piena nozarē, šis ir īstais laiks, kad saimniecībām ir jābūt vienotām - nostājā, viedokļos un arīdzan darbos. Tas ietver, sākot no viedokļa paušanas - bieži vien arī cīņas - valdības mājas gaiteņos, visbeidzot ar jauniem projektiem un idejām nozares attīstībai. “Mums ir jāatmet viensētas princips savā domāšanā - lai arī mēs strādājam katrs savā saimniecībā - mūsu lielie mērķi ir vienoti. Tādēļ arī darbiem, rīcībai un redzējumam ir jābūt vienam, lai kopīgiem spēkiem mēs varam to aizstāvēt un cīnīties par piena nozares stabilitāti un attīstību Latvijā. LSA sniedz iespēju visiem strādāt kopā. Mēs varam gan palīdzēt viens otram, gan vienoties darbā kopīgo mērķu sasniegšanai. Jo vairāk mēs būsim, jo stiprāki mēs kļūstam. Tas nozīmē valsts lopkopības nozares saimniecību vairākuma balsis dažādos valsts un starptautiska līmeņa lēmuma pieņemšānas procesos. Tā ir mūsu iespēja būt ne tikai sadzirdētiem, bet arī iesaistītiem dažādos lēmumu pieņemšanas procesos. Mūsu biedru pulks aug, tādēļ aicinu ikvienu saimnieku iestāties mūsu pulkā - LSA!


コメント


bottom of page