top of page

Sludinājums nopļaut pļavas sienam


Piedāvāju nopļaut pļavas sienam vai tūlītējam patēriņam dzīvniekiem. Neesmu liela speciāliste, bet manuprāt skābsienam nav piemērota.


Pļavas atrodas pie Īģes upes Limbažu novada Alojas pagastā, virzienā uz Mazsalacu. Pie teritorijas 7 ha platībā (pļaujamas varētu būt pļavas ~3 ha platībā (mērīju kadastrs.lv aptuveni, varētu būt vairāk), var labi piekļūt no zaļā dzelzceļa (Aloja-Mazsalaca), pie otras teritorijas 8 ha platībā (pļaujamas pļavas 4 ha) ir ceļš, kuru katram pašam jāpārbauda, medību tornis arī ir, tad jau laikam var piebraukt; pati eju ar kājām. Ar lieljaudas tehniku nav vēlams braukt (šaura iebrauktuve, pie upes var nogrimt, grūti izgrozīties ) un arī negribētu, ka tiek sablīvēta augsnes virskārta. Vēl viena problēma: pļavas nav iepriekšējos gados pļautas (pēdējo reizi pirms 10 gadiem), daļa nav pļaujama, jo ir mežacūku izrakņāta, apakšā ir kūla - jāpļauj augstu; varbūt kādam der arī šāda zāle. Zāle ir gara, kā redzams bildēs. Tētis savā laikā pļāva un veda govīm uzreiz zaļo masu (kad bija problēmas ar ganībām, kā šogad), lai pašas govis izšķiro, kas ēdams un kas nē...Siens bija ļoti kvalitatīvs, bet tas viss bija.....Tagad ir tā kā ir....Bet zinu, kā ir kad lopiem nav normālas barības...Tāpēc arī piedāvāju pļaut. Biju plānojusi šogad nopļaut mulčā, jau ir sameklēts sludinājums. Tā ka, ja intereses nebūs, šogad pļavas tiks nopļautas un mulča novākta kompostēšanai.


Kopējā pļaujamā platība, pamērot kadastra kartē, varētu būt - 7 ha , varbūt vairāk) Zemāk foto no teritorijas pie zaļā dzelzceļa un ar mērījumiem kadastrs.lv.

Ja kādam būs interese, parādīšu visu uz vietas.


Pastāvīgi dzīvoju Valmierā, bet īpašumā Alojā esmu gandrīz katru darba dienas vakaru un brīvdienās pavisam noteikti.


Pļaušanas laiks jāsaskaņo un gribu būt klāt vismaz sākumā, jo ir bēdīga pieredze ar pļāvējiem, kuriem maksā pēc ruļļu skaita - zāle netiek pļauta , bet tiek nesaudzīgi noņemts skalps no zālāja.....un tādus skatus šajās vietās negribu redzēt.....


Kontaktinformācija:

Dina Līte-Zaķe

Telefons: 25966599


Comments


bottom of page